Voorbereiding en wetten
De volgende stop op onze golfreis is meer een voorbereidende tussenstop.
We meanderen door een prachtige omgeving naar een hotel in de buurt van nationaal park Veluwezoom, om ons te prepareren op een volgende competitiedag.
Die voorbereiding begint met een borreltje op het met zon overgoten terras van een historisch pand.
De gesprekken gaan (o.a.) over de modieuze kleding gedurende de komende nacht. Onze nieuwsgierigheid wordt gewekt doordat er kennelijk er negligés (in onze flamingokleuren) zijn verstopt in een reistas.
Die reistassen zijn ook de moeite van het vermelden waard. In een veelheid aan kleuren, vormen, met en zonder wieltjes, met of zonder rits, met schouderband of gewoon draagbaar met hengsels. Het belangrijkste is dat de hele inhoud van ieders tas, bestaat uit spulletjes die strikt persoonlijk en noodzakelijk zijn. Maar wat die inhoud dan precies inhoudt, houden we intern binnen ons team.
Het programma wordt vervolgd met een dinertje, inclusief een flesje witte wijn. Een laatste voorbereidende activiteit bestaat uit een afzakkertje in de bar van ons verblijf.
U begrijpt; het is dat we samen een golfteam vormen, maar verder heeft deze episode niks met golf of voorwerk voor een competitiewedstrijd te maken.
Het hoogtepunt van dit weekend vormt golfbaan ’t Zelle. Een prachtige bosbaan, die met beleid gespeeld mag worden, omdat de nodige bunkers, indewegstaande bomen en waterpartijen vragen om goed coursemanagement en precies kort spel.
Dat vraagt om een ontspannen en rustige voorbereiding. Sommige reizigers vinden het prettig om zich even terug te trekken in de luwte van de oefengreen. Op deze manier jezelf intens prepareren op je single kent ook wat risico’s. Het gevaar is dan dat je te laat bent op de tee voor het vervolg van jouw golfreis. Er zijn medereizigers, die klagen over niet gevolgde regels van een vastgesteld reisschema en eisen dat je de reis moet verlaten en naar huis wordt gestuurd. Gelukkig neemt de reisleiding het stuur in handen en volgt de bovenliggende wetten van menselijkheid. Artikel 1 van deze wet wordt ter hand genomen. Dit artikel bestaat uit empathie, stimulans en bijdragen aan een mooie wedstrijd en positieve sfeer van de golfcompetitie. Plooi glad gestreken!
We verliezen met 14-4. De uitslag wekt de indruk van een stevig pak rammel. We zijn echter van mening dat we het goed gedaan hebben tegen al deze single handicappers. Het kwartje viel wel uiteindelijk hun kant op. Gelukkig wacht aan het einde van de dag een verfrissend ritual met een heerlijke doucheschuim, bodylotion en een bijpassend geurtje. De inhoud van de reistas komt van pas. Immers, die duur verkochte huid van ons heeft dat verdiend.
Namens dames 1
Marij Coolen



